Jdi na obsah Jdi na menu

O pohár města Králíky - memoriál ing. Šembery je minulostí

15. 7. 2024
Do závodu se přihlásilo 35 závodníků z celé ČR, nejvíce jich bylo z našeho kraje. Barvy naší místní organizace hájili Matouš Dostál, Jirka Krobot, Petr Brádler, Pavel Suška, Lukáš Chamlar, Karel Uhlíř a Pepa Krejčí.
Samotný závod začal za mírného vánku a sporadických záběrů ryb. S přibývajícím časem, sílil vítr a díky skvělým výkonům přibývaly úlovky ve vezírech závodníků. Mezi ulovenými rybami byly zastoupeny plotice, cejni, okouni, perlíni, kapři. Objevili se i sumečci američtí.
Po prvním tříhodinovém kole na tom byl nejlépe Jirka Mokrý starší z Havlíčkova Brodu a Filip Mička ze Světnova. Zde bych vyzdvihl Jirkův výkon, který ulovil skoro 20 kg ryb. Druhé kolo vyhráli, v sektoru A Jirka Mokrý mladší a v sektoru B Petr Sobotka ze Žďáru nad Sázavou.
Po sečtení výsledků z obou sektorů, obou kol, si první místo „vychytal“ Zdeněk Vašíček z Opočna, před Jirkou Mokrým mladším a třetím Petrem Sobotkou.

Sobota 06.07.2024 – PLAVANÁ (pořadí, příjmení+jméno, bydliště, počet bodů)
35. KREJČÍ JOSEF Králíky 0
Ani v neděli nebylo ideální počasí. Přestalo foukat, ale hlásili na celý den déšť, či přeháňky. I přesto se na start postavilo 37 závodníků. Byli připraveni, se utkat, ve druhém dílčím závodu v položené/feedru rybářských závodů O pohár města Králíky – memoriálu ing. Šembery.
V 8.30 hodin bylo odstartováno první kolo. Již první minuty nasvědčovaly tomu, že úlovky budou určitě vyšší, než v sobotní plavané. Na háčcích se objevovali ponejvíce kapři a amuři. Po prvním kole na tom byli nejlépe Filip Mička v sektoru A a Luboš Vávra z Lanškrouna v sektoru B, když každý nachytal přes 20 kg ryb. Druhé kolo sektor B opanoval opět Filip Mička ze Světnova a sektor A vyhrál Pavel Tušinovský z Červené Vody, který se spolu s Mirkem Slaninou a Markem Vítkem rozhodli, posílit řadu závodníků hájících barvy mateřské, králické organizace.
Po opravdu skvělém výkonu, kdy za dvě tříhodinová kola nalovil skoro 46 Kg ryb, zvítězil Filip Mička. Na druhém místě skončil Pepa Otradovský z Lanškrouna a bronz bral Roman Baloun mladší z Heřmanova Městce.

Neděle 07.07.2024 – POLOŽENÁ (pořadí, příjmení+jméno, bydliště, počet bodů)
37. MAN BOHUSLAV Hořice v Podkrkonoší 0
Po sečtení obou závodů - plavané a položené, se celkovým vítězem stal a pohár z rukou starosty města pana Kubína, zaslouženě převzal Filip Mička, který předvedl dobrou sobotní plavanou a skvělý method feeder v nedělní položené. V jeho vezíru skončila spousta ryb, krásní kapři a amuři. Na druhém místě, po devátém v plavané a sedmém v položené, skončil Jirka Vágenknecht z Pardubic. I přes smůlu v druhém kole sobotní plavané, nic nevzdal a bojoval až do nedělního konce, kde po zásluze převzal pohár a finanční odměnu za celkové třetí místo, matador našich závodů pan Jirka Mokrý starší z Havlíčkova Brodu.
Někteří závodníci byli rozčarováni z výsledků a dokonce se dožadovali přepočítání výsledků, kterým nechtěli (v euforii) uvěřit. Dvoudenní závody mají své kouzlo, i když se vám jedno kolo, závod nepovede, ještě není nic ztraceno. Letošní výsledky jsou toho důkazem. Na prvním místě umístění 11+1, na druhém 9+7 a na třetím 8+9.

Celkové výsledky 06.-07.07.2024 – PLAVANÁ/POLOŽENÁ (pořadí, příjmení+jméno, součet umístění z obou závodů, počet bodů)